Powszechny Punkt Szczepień

 

 

Lokalizacja: Hala Widowiskowo-Sportowa im. Cieszyńskich Olimpijczyków
Adres: Sportowa 1, 43-400 Cieszyn
Telefon: 667 238 169 czynny od poniedziałku do piątku 9.00-12.00

 

Uwaga zmiana lokalizacji!

Z dniem 8 lutego nastąpi zmiana lokalizacji wejścia do Punktu Szczepień Powszechnych w Hali Widowiskowo – Sportowej. Szczepienia będą miały miejsce w tym samym budynku jednak dojście do Punktu Szczepień odbywać się będzie schodami zewnętrznymi, a nie jak do tej pory przez główny hol.

Osoby z ograniczeniami ruchowymi proszone są o skorzystanie z windy znajdującej się wewnątrz Hali (wejście głównymi drzwiami).1. AKTUALNOŚCI

Terminy szczepień:

08.03.2022 ( wtorek )- w godz. 14:00-17:30  w szczepieniach mogą wziąć udział osoby zarówno dorosłe jaki i dzieci, przed szczepieniem nie wymagana jest rejestracja ( nie dotyczy dzieci )

22.03.2022 ( wtorek )- w godz. 14:00-17:30  w szczepieniach mogą wziąć udział osoby zarówno dorosłe jaki i dzieci, przed szczepieniem nie wymagana jest rejestracja ( nie dotyczy dzieci )

 

 

* W Powszechnym Punkcie Szczepień ( Hala Widowiskowo-Sportowa w Cieszynie ) możliwy jest udział w szczepieniu zarówno bez rejestracji jak i z rejestracją.

* UWAGA: W przypadku dzieci w wieku od 5-11 lat wymagana jest wcześniejsza rejestracja.2. REJESTRACJA


Zarejestrować się na szczepienie można za pomocą:

Całodobowej i bezpłatnej linii telefonicznej – 989. Zapisu można dokonać się samodzielnie lub z pomocą osoby bliskiej. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale w przypadku jego podania, otrzymuje się SMS-a z potwierdzeniem umówionej wizyty na szczepienie. Należy wiedzieć, że podczas rejestracji wybiera się dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Po podaniu numeru telefonu komórkowego – osoba zainteresowana szczepieniem otrzymuje SMS-a z potwierdzeniem umówienia wizyty.

e-Rejestracja dostępna na pacjent.gov.pl. Po dokonaniu rezerwacji, zainteresowane osoby szczepieniem otrzymują powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Należy wiedzieć, że aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, należy posiadać Profil Zaufany.


SMS- aby zapisać się na szczepienie, należy wysłać SMS-a na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie. Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), zainteresowane osoby zostaną połączone z systemem, który najpierw poprosi o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla kogoś dogodny, istnieje możliwość wybrania innej daty. Po zarejestrowaniu się, na dobę przed szczepieniem - osoby mające e-skierowanie otrzymają SMS-a przypominającego o terminie i miejscu wizyty. Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS-a, oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień!

3. Unijny Certyfikat COVID (UCC)- podstawowe informacje

 

 Certyfikat COVID (UCC) dostaje osoba, która:

 • otrzymała przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 (kraje UE same decydują czy wymagają pełnego zaszczepienia, czy tylko jednej dawki; Polska wymaga pełnego zaszczepienia). Certyfikat jest ważny przez rok od pełnego zaszczepienia, a jeśli przyjmiesz dawkę przypominającą, to przez rok od tej daty

 • otrzymała negatywny wynik testu na obecność koronawirusa (w Polsce ważny przez 48h)

 • wyzdrowiała po COVID-19 (UCC będzie ważne od 11 do 180 dnia od uzyskania pozytywnego wyniku testu PCR).

 

 4. Sposób w jaki można uzyskać certyfikat COVID-19

 

 * Bezpośrednio przez obywatela:

 

 • Internetowe Konto Pacjenta (IKP) – pacjent.gov.pl

 • Aplikacja mojeIKP - mojeIKP to bezpłatna mobilna aplikacja, którą możesz pobrać na systemy Android z Google Play lub iOS z Apple Store. Po jej zainstalowaniu, kod QR Twojego UCC znajdziesz w „Menu” – po uruchomieniu aplikacji naciśnij na trzy kropki w prawym górnym rogu telefonu. Aplikację może zainstalować i uruchomić także osoba, która dotąd nie korzystała z Internetowego Konta Pacjenta

 • Aplikacja mObywatel, którą można znaleźć na stronie:  https://www.gov.pl/web/mobywatel

 

 * W podmiotach leczniczych:

 

 • W powszechnym punkcie szczepień

- certyfikaty w formie papierowej będą wydawane wyłącznie osobom, które zgłosiły taką potrzebę podczas szczepienia

- odbiór certyfikatu w powszechnym punkcie szczepień będzie możliwy w następnym tygodniu po wykonanym szczepieniu

- w przypadku szczepionek Jonson&Jonson po 2 tyg. od wykonania szczepienia

 

 • Od lekarza lub pielęgniarki z przychodni podstawowej opieki zdrowotnej

 5. UWAGA KWESTIONARIUSZE DO POBRANIA - zapraszamy do pobrania aktualnych kwestionariuszy:

 • kwestionariusz grupa 5-11 lat
 • kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19
 • kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID 19 

 

 

Dodatkowe informacje