Strona pożwiżcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Sukces cieszyńskich siatkarzy oldboy’ów

W dniach 18-20 maja br. odbyły się w Rewalu XVII Mistrzostwa Polski Oldboy’ów w Piłce Siatkowej Mężczyzn im. Wojciech Zielińskiego. Zagrały w nich 44 drużyny, podzielone na 5 grup wiekowych, co stanowi, jak dotychczas, rekordową ilość zespołów uczestniczących w tej imprezie. W najmocniej i najliczniej obsadzonej kategorii 50+, wraz z jedenastoma innymi zespołami w Mistrzostwach udział wzięła także reprezentacja Cieszyna występująca w barwach MOSiR-u Cieszyn, w składzie Tadeusz Chodykin, Jan Nowakowski, Jerzy Szuba, Wiesław Ryszkowski, Ryszard Jezierski, Ryszard Kwaśniewski prowadzona przez zawodnika i trenera Grzegorza Wanata.

Po zaciętych bojach w meczach eliminacyjnych w swojej grupie w dniach 18 i 19 maja z drużynami Mirko Bolesławiec i Hotel Aleksandra Pobiedziska oraz w meczu półfinałowym z drużyną „Bank Spółdzielczy Jastrzębie Zdrój” i zwycięstwie 2 : 0 nasza drużyna 20 maja stanęła do walki o złoto w meczu finałowym z faworytem turnieju drużyną Sport Partner z Nowego Sącza ulegając ostatecznie swojemu rywalowi 0 : 2 i zajęła drugą lokatę. Jest to największe dotychczasowe osiągnięcie naszych siatkarzy w historii Mistrzostw Polski, po dwukrotnym zajęciu trzeciego miejsca w latach 2008 i 2011. Trzecie miejsce w tegorocznej edycji Mistrzostw w kategorii +50 zajęła drużyna Bank Spółdzielczy Jastrzębie Zdrój. Ponadto zawodnik naszej drużyny Grzegorz Wanat zdobył nagrodę Najlepszego Atakującego w turnieju w swojej kategorii.

Po trzech dniach rozgrywek i blisko osiemdziesięciu rozegranych meczach wyłonieni zostali zwycięzcy. W najmłodszej kategorii triumfował Pyrys Bud Ostrołęka, w grupie 40+ najlepszy okazał się SS Kaman Volley, w kategorii 45+ wygrał Bank Spółdzielczy Jastrzębie Zdrój, a w 50+ Sport Partner Nowy Sącz. Wśród najstarszych zwyciężył Professional Warszawa.