Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!

2019-11-18

Znamy zwycięzców 45. edycji Rajdu Cieszyńskiej Barbórki

Maciej Sordyl i Krystian Korzeniowski zostali zwycięzcami tegorocznej edycji Rajdu Cieszyńskiej Barbórki. Reprezentanci automobilklubów Śląskiego i Beskidzkiego stali się jednocześnie Rajdowymi Samochodowymi Mistrzami Śląska 2019. Finałowa runda z bazą w Cieszynie przyniosła jak zwykle dużo emocji. Ostateczne po tytuł sięgnęła załoga, która rozpoczynała rajd jako trzecia w klasyfikacji.

Po problemach Łukasza Goduli i Daniela Nowaka, dotychczasowych liderów klasyfikacji sezonowej, na prowadzenie w Cieszyńskiej Barbórce wyszli Sordyl i Korzeniowski, Było to dla nich trzecie wspólne podium w sezonie i pierwsza karierze wygrana w rundzie mistrzostw Śląska. Godula i Nowak wypadli z trasy na czwartym odcinku specjalnym i uszkodzili swój samochód. Udało im się dotrzeć do serwisu, ale ponieśli tak duże straty czasowe, że nie mieli już szans na zwycięstwo i walkę o tytuł. Godula wygrał jeszcze przedostatni odcinek specjalny i zaatakował na Power Stage, jednak poniósł tam ponad 12 minut straty. Bonusowe punkty za wygranie finałowej próby zgarnęli Bartosz Bąk z Łukaszem Jastrzębskim, pokonując o 0,2 s Szymona Kalczyńskiego z Mieczysławem Kalczyńskim i o 2,1 s Marcina Pogorzelskiego z Anną Gabryś. Piątkę uzupełnili jeszcze Michał Różycki i Paweł Słaboń oraz Grzegorz Ciombor i Marcin Borycki.

Cały rajd Sordyl z Korzeniowskim wygrali z przewagą 7,1 s nad duetem Pogorzelski/Gabryś. Na trzecim stopniu podium stanęli Różycki i Słaboń. Za nimi uplasowali się Bąk z Jastrzębskim, Rokita z Habudą oraz Matysiak z Baćkowską, trzy pierwsze załogi klasy RO1. Siódme miejsce padło łupem duetu Ciombor/Borycki, ósme to bracia Kalczyńscy, zwycięzcy w klasie PPC. Za nimi sklasyfikowano Hawro z Kielarem, drugich w PPC i jednocześnie zdobywców mistrzostwa w tej kategorii. Dziesiątkę zamknęli Zardzewiały z Mroszczykiem.

Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar zwyciężyli w klasie Gość 4WD. Załoga jadąca Hyundaiem i20 R5 była najszybsza na wszystkich siedmiu odcinkach specjalnych i wjechała na metę zlokalizowaną na cieszyńskim Rynku z przewagą blisko dwóch minut. Drugie miejsce na ostatniej próbie wywalczyli Jacek Jurecki i Marcin Szeja, spychając na trzecią pozycję zwycięzców klasy Gość 2WD, Macieja Lubiaka z Michałem Trelą.

Wyniki dostępne są na stronie: sport.cieszyn.pl.