Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2024
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

"Najważniejszą rzeczą w LAGu jest zdobywanie nowych umiejętności"

"Najważniejszą rzeczą w LAGu jest zdobywanie nowych umiejętności" - podsumowywali swój udział w LAG FESTIVAL studenci i goście festiwalu. Podczas finałowej, czwartej edycji LAG FESTIVAL of Art and Independent Games w ramach projektu LAG FESTIVAL na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie spotkali się pasjonaci gier, artyści oraz przedstawiciele branży gier.
Tegoroczny LAG FESTIVAL realizowany w ramach projektu Festiwal Sztuki i Gier Niezależnych odbył się od 3-5 czerwca 2019 roku w Cieszynie. Wszyscy uczestnicy mieli okazję wziąć udział w międzynarodowej konferencji LAG EDU, zaprezentować swoje prace, poznać innych game designerów, a także dowiedzieć się wiele o branży gier od strony projektowej, biznesowej i artystycznej.
Na konferencji LAG Edu wystąpili m.in. Vincent Langouche (dyrektor festiwalu, Leuven International Short Film Festival), Francois Serre (dyrektor festiwalu sztuk audiowizualnych „Courant 3D” z Francji) oraz Julio Broca - projektant i socjolog ze Szkoły Sztuk Plastycznych i Audiowizualnych w Puebla w Meksyku. Ponadto naszymi goścmi byli wykładowcy z Northern Illinois University (USA), The Schiller National Film Scholl (Belgia) oraz Uniwersytetów partnerskich w Ostrawie (Republika CZeska) i Trnavie (Słowacja). Zaproszeni goście przeprowadzili także warsztaty dla studentów. Podczas drugiego dnia Festiwalu, jak co roku, odbyły się prezentacje najlepszych projektów gier. Uczestników przywitała burmistrz Cieszyna Pani Gabriela Staszkiewicz oraz Dziekan Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego prof. Małgorzata Łuszczak. Konkurs drużynowy realizowany w ramach warsztatów projektowania gier GAMe JAM 2019 dla studentów/ tek Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytet w Ostrawie oraz Uniwersytet Św. Cyryla i Metodego w Trnavie wygrała Drużyna ORANGE z grą pt.: Underground Viking Roundup. Międzynarodowe jury doceniło zarówno plastyczne jak i dźwiękowe walory gry oraz integralność całego projektu. W konkursie Najlepszej Gry Niezależnej zwyciężyła gra "Chuchel" zaprojektowana przez Studio Amanita Design z Republiki Czeskiej.
W konkursie LAG ARENA"Zaprojektuj grę" skierowanym do młodzieży szkół średnich zwyciężył projekt najmłodszego w historii naszych konkursów uczestnika - 16-letniego ucznia ZSA-P w Tarnowskich Górach Michała Kolano pt. WARMGROWER. Publiczność wysłuchała też koncertów najlepszych ścieżek dźwiękowych ze znanych gier w wykonaniu muzyków Instytutu Muzyki UŚ w formacjach: Company of Crisis, Game Jam, Game Annihilators oraz Free Flow Electric.
Dodatkowym wydarzeniem festiwalu była wystawa pokonkursowa międzynarodowego konkursu na plakat pt. "Świat wirtualny- świat realny". Na konkurs nadesłano ponad 300 prac z całego świata, a wśród finalistów znalazły się prace artystów z Turcji, Chin, Tajwanu, Szwecji, Rosji, Polski, Słowacji.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Festiwalu na funpage'u: Facebook LAG Festival.

Projekt „Festival of Art and Independent Games” jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. Partnerem wspierającymi i merytorycznym jest Miasto Cieszyn.

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl