Plakat wydarzenia
Kryzys uchodźców w Cieszynie
2015-10-06 17:30 - 2015-10-06
Spotkanie o kryzysie uchodźców z perspektywy zarówno Europy jak i Bliskiego Wschodu.
Informacje na temat kryzysu uchodźców krążą w mediach – zarówno głównego nurtu jak i w mediach społecznościowych. Często są to krótkie komunikaty, które powstają w oparciu o stereotypy. Opinii jest dużo, faktów niewiele.
Co naprawdę wiemy o uchodźcach poza zarzucaniem się liczbami na temat ilości osób, które uciekają przed przemocą do Europy?
W debacie udział wezmą:
JakubDymek(Dziennik Opinii Krytyki Politycznej)i WaleedSerhan(doktor socjologii, autor publikacji o uchodźcach z Palestyny). Spotkanie poprowadzi AdaPiekarska(członkini partii „Razem”).
Podczas spotkania zapytamy o doświadczenia dra Weleeda Serhana, który przez cztery lata pracował w obozie dla uchodźców w Libanie. Odniesiemy się do form wsparcia, które obecnie funkcjonują w Europie na przykładzie Grecji, gdzie przebywał Jakub Dymek.
Będziemy rozmawiać, biorąc pod uwagę różne praktyki, które pojawiają się w kontekście wsparcia uchodźców. Wiele najważniejszych działań w zakresie pomocy i integracji odbywa się poza debatą medialną zorientowaną wyłącznie na szufladkowanie konkretnych grup religijnych, etnicznych lub narodowych.
Informacje
Miejscowość
|
Cieszyn
|
Miejsce
|
Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie, ul. Zamkowa 1
|
Organizator
|
Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie
|
WWW
|
www.krytykapolityczna.pl/kluby/cieszyn
|
Cena
|
BEZPŁATNE
|