Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram






Unia

eUrzżd - Elektroniczne Usżugi dla Mieszkażca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomożci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2025
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie



Strona pożwiżcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona pożwiżcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

„Wieloprofilowa strategia oddziaływań w pracy z osobami z głęboką niepełnosprawnością intelekt

2012-11-22 10:00 - 2012-11-22 14:00

10.00 
Uroczyste rozpoczęcie seminarium (Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Cieszynie, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji, Instytut Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie)
10.10 
prof. UŚ dr hab. Zenon Gajdzica – dr hab. nauk humanistycznych, pedagog, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.
Autor... około 150 prac (m.in.: „Podręcznik w procesie kształcenia uczniów z lekkim upośledzeniem umysłowym”, „Edukacyjne konteksty bezradności społecznej osób z lekkim upośledzeniem umysłowym”). Współautor – wraz z J. Wyczesany – opracowania: „Uwarunkowania edukacji i rehabilitacji uczniów o specjalnych potrzebach w rozwoju”. Współredaktor naukowy serii: „Problemy Edukacji, Rehabilitacji i Socjalizacji Osób Niepełnosprawnych”. Zagadnienia podejmowane przez autora dotyczą przede wszystkim procesu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością, ich socjalizacji oraz teoretycznych podstaw pedagogiki specjalnej.
Temat wystąpienia: Wprowadzenie w tematykę seminarium
10.20 
mgr Maria Konieczna – psycholog kliniczny z 30-letnim doświadczeniem. Od siedemnastu lat prowadzi terapię indywidualną i grupową z wychowankami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Cieszynie oraz grupy wsparcia dla rodziców.
Temat wystąpienia: Osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim – pułapki diagnozy i paradoksy terapii
10.40 
mgr Elżbieta Baum – oligofrenopedagog. Od dziesięciu  lat pracuje z wychowankami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Cieszynie.
Temat wystąpienia: Metody rewalidacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim
11.00 
mgr Aleksandra Tora – fizjoterapeuta NDT-Bobath. Od dziewięciu lat rehabilituje dzieci i młodzież ze sprzężoną niepełnosprawnością w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Cieszynie.
Temat wystąpienia: Rola prawidłowej pielęgnacji w rozwoju psychoruchowym dziecka zagrożonego niepełnosprawnością intelektualną
11.20 
mgr Brygida Sikora – nauczyciel wychowania plastycznego, oligofrenopedagog. Od dziesięciu lat prowadzi terapię zajęciową z wychowankami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz plastykę z wychowankami z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Cieszynie.
Temat wystąpienia: Terapia zajęciowa jako forma rehabilitacji osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną
11.40 – 12.00 Przerwa kawowa
12.00 
mgr Dariusz Okrzesik – psycholog, oligofrenopedagog, międzynarodowy trener Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Wieloletni dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sopocie, autor czterech Innowacji Pedagogicznych, prelegent na konferencjach i warsztatach metodycznych w kraju i za granicą, autor i współautor kilkunastu publikacji (m.in.: „Opis i planowanie zajęć wg Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne” – wraz z M. Bogdanowicz). Współpracował z wieloma uczelniami i ośrodkami doskonalenia nauczycieli, prezentując takie tematy jak: „Prawo oświatowe w pracy psychologa”, „Trudności szkolne i edukacyjne dzieci w Szkole Podstawowej”, „Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne”).
Temat wystąpienia: Ruch Rozwijający wg Weroniki Sherborne w terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim
12.20 
mgr Edyta Kopycińska-Żywotek – logopeda. Od dwunastu lat zajmuje się terapią logopedyczną wychowanków  Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Cieszynie. 
Temat wystąpienia: Alternatywne metody komunikacji w pracy z osobami z głęboką niepełnosprawnością intelektualną
12.40 
mgr Dagmar Siudová – pedagog specjalny, zastępca dyrektora Zespołu Szkół przy Diakonii Śląskiej w Czeskim Cieszynie, kierownik działu szkolnictwa Diakonii Śląskiej w Krnowie. Ma 30-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną wszystkich stopni. Pracuje z uczniami w Czeskim Cieszynie, Karwinie, Bohuminie i Krnowie. 
mgr Irena echová – pedagog specjalny, zastępca dyrektora Zespołu Szkół przy Diakonii Śląskiej w Czeskim Cieszynie. Od dwudziestu pięciu lat pracuje w szkolnictwie ogólnokształcącym, od dziesięciu lat w szkolnictwie specjalnym . Zajmuje się uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim w szkołach w Czeskim Cieszynie, Karwinie i Bohuminie.
Temat wystąpienia: System wsparcia osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim w Republice Czeskiej
13.00 
Anna Wrzecionko – Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie, pielęgniarka z 27-letnim doświadczeniem. Mama 16-letniego Bartka z Zespołem Smitha-Lemlego-Opitza 
i niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim.
Temat wystąpienia: Rola rodziny w pielęgnowaniu, usprawnianiu i leczeniu niepełnosprawnego dziecka
13.30 
Koncert Chóru Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie „HARMONIA” pod dyrekcją Izabelli Zieleckiej-Panek Chór Uniwersytetu Śląskiego kontynuuje tradycje – założonego w 1908 roku –  Towarzystwa Śpiewaczego „Harmonia”. W swojej ponad 100-letniej tradycji chór zdobył szereg prestiżowych nagród; koncertował i brał udział w festiwalach w Polsce, Europie i Azji; realizował nagrania płytowe(także dla radia i telewizji). Bogaty repertuar chóru obejmuje utwory a cappella kompozytorów wszystkich epok z muzyką współczesną włącznie oraz dzieła oratoryjno-kantatowe.
14.00 
Zakończenie seminarium: mgr Grażyna Durlow – muzyk, oligofrenopedagog, asystent w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Od jedenastu lat prowadzi rytmikoterapię w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Cieszynie.

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Centrum Konferencyjne UŚ w Cieszynie
WWW http://psouu.cieszynski.info

Urzżd Miejski, Wydziaż Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl