Galeria Zmienna wraca po wakacjach z nową wystawą „Ikony” Aleksandry Koniecznej. Prace można oglądać w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie do 30 września 2019 r.
więcej »Do 13.09
Wystawa plakatu Ladislava Szpyrca, spektakl "Cieszyńskie nebe – Tąnsk niebo"
Miejsce: Galeria Jednego Plakatu, Osiedlowe Centrum Kultury i Rekreacji
Organizator: Fundacja Aktywności Społecznej Cieszynianka
Do 31.10
Autorska Wystawa Fotograficzna członka Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego Piotra Brody
Miejsce: Galeria w Przejściu, Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy ul. Błogockiej 24
Organizator: Galeria w Przejściu, Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy ul. Błogockiej 24
2016 - Światowy Rok Szekspira
więcej »Początki wspólnej historii człowieka i pszczół nikną w odmętach prehistorii. Te małe stworzenia, choć badane i opisywane od wieków, wciąż wydają się być tajemniczymi cudami natury.
więcej »Wystawa prezentuje kanon dawnej literatury geograficznej, przede wszystkim zaś wydane przed wiekami, bogato ilustrowane dzieła zawierające graficzne przedstawienia nieznanych wcześniej zakątków kuli ziemskiej, tamtejszej przyrody i zamieszkujących je ludów.
więcej »Wystawa pokazuje wyobrażenia dziecka o otaczającym go świecie. Prace młodych artystów odznaczają się ciekawą harmonią i równowagą.
więcej »Przełomem w postrzeganiu koronczarstwa było odnalezienie po śmierci Anny Czech – siostry jej babci – misternie wykonanych wzorów koronek z bardzo cienkich nici.
więcej »Już 21.09 każdy kto zechce współtworzyć narrację dla zdrowienia może wziąć udział w happeningu na tarasie widokowym Zamku – o 12.30 zaczniemy niszczyć krzywdzące stereotypy i tworzyć manifest dobrych słów.
więcej »Jan Gluza to malarz, rzeźbiarz i grafik. Swoje umiejętności kształtował w Pracowni Plastycznej Marynarki Wojennej, gdzie poznał m.in. technikę linorytu.
więcej »Wystawa składa się z prac nauczycieli bibliotekarzy szkolnych powstałych w czasie warsztatów poświęconych Kamishibai oraz prac dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Cieszynie, które uczestniczyły w zajęciach czytelniczych prowadzonych w naszej placówce.
więcej »